presentacio_capdidats_2010El Casinet de l’Espardenya ha nominat Adela Farré, presidenta d’Amics de les Arts i Joventuts Musicals, com una dels dotze “capdidats” a Capgròs de l’Any 2010. El divendres 2 de juliol, en l’arrencada de la Festa Major 2010, se sabrà quin ciutadà o ciutadana tindrà l’honor de passar a formar part de la colla de capgrossos de la ciutat, on ja hi ha figures vinculades a la nostra entitat, com Lourdes Serra, que ser l’encarregada del cafè del Amics durant més de 30 anys, i els jazzmen Josep M. Farràs i Adrià Font.

Des de fa més de 30 anys, cada Festa Major un ciutadà o ciutadana de Terrassa és honorat donant el seu rostre a un capgròs de la ciutat. Enguany, una de les “capdidates” és la presidenta de la nostra entitat, qui ha assenyalat que “aquest no és un reconeixement a la meva persona, sinó un reconeixement a l’aportació que Amics de les Arts i Joventuts Musicals ha fet a la ciutat al llarg dels seus 83 anys d’història”. Per la presidenta, “la força de la nostra entitat són els seus socis, el compromís de moltes persones que formen part de les diferents vocalies, i dels milers de socis i sòcies que ho han fet al llarg del temps, així que en realitat un ‘capgròs dels Amics’ n’hauria de tenir moltes de cares”.

Si voleu conèixer tots les “capdidats” 2010, podeu visitar el web del Casinet de l’Espardenya (www.casinetdelespardenya.cat).

Deixa un comentari

Aquest lloc utilitza cookies per tal que tinguis una millor experiència d'usuari. Si continues navegant entenem que acceptes les cookies i la nostra política de cookies.


ACEPTAR
Aviso de cookies